GEVŞEMİŞ BOYUN VE YANAKLAR İÇİN NLIFT

Cildimizin en sık yaşadığı problemlerden biri elastikiyet kaybı ve buna bağlı sarkmadır. Bu problemlerin bizi en çok rahatsız ettiği bölgeler ise yanaklar, alt çene ve boyun kısımlarıdır. Bu problemler kendini 30 yaş itibarı ile göstermeye başlar.

Cilt tıpkı bir yaylı yatak gibidir…

Nasıl ki yaylı yatakların yayları zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak esnekliklerini kaybederek çökerek yatakların incelmesine ve yayvanlaşmasına nede olurlar. İşte cildimizin içerisindeki kolajen, elastin, hyaluronik asit ve benzeri proteinlerde zaman içerisinde cildimizde azalarak cildin kalınlığının kaybolmasına; cildin daha az elastik, daha kuru ve daha yayvan hale gelmesine yol açarlar. Cildin yüzeyinde ölü hücre birikimine bağlı olarak ciltte mat, cansız ve pürüzlü bir görünüm oluşur. Bir çok kişide ise cildimizde güneşe bağlı olarak oluşan doğal şemsiyelerimiz olan lekeler ve kılcal damar genişlemeleri de bu sürece dahil olur.

Elastikiyet kaybı ve yaşlanma…

Elastikiyet kaybının altında yatan ana neden cildin içerisindeki proteinlerin azalması olduğuna göre bu proteinleri artırmayı düşünmek planlanacak tedavide temel noktayı oluşturur. Bu proteinler cildimizde ve tüm dokularımızda bir yandan üretilir, diğer yandan ise birçok işlevi görmek üzere tüketilirler. Ergenlik döneminden sonra tüketim üretimin önüne geçmeye başlar. Cildimizdeki proteinlerin tüketimini artıran nedenlere baktığımızda ise yer çekimi, stres, sigara tüketimi, güneş, solaryum, klimalar, sağlıksız ve dengesiz beslenme, hamilelik , yetersiz veya doğru olmayan cilt bakımları gelmektedir.

4 Adımla Nlift Metodu…

Bu metodun amacı cildin azalmış proteinlerini yeniden geri kazandırmaktır. Bunun için 4 yol vardır ;

1.    Cildin içerisindeki mevcut protein üreteçlerini çalıştırmak ve uzun süre yaşayacak genç proteinleri elde etmek. Bunun için 12 ay kullanılabilen ve protein üreteçlerini etkin bir şekilde uyaran Nlite Lazer Sisteminden faydalanabiliriz.

2.    Cildin içerisine pür naturel, katkısız proteinleri enjekte etmek. Bunun için hyaluronik asitler kullanılıyor ve son derece küçük dokunuşlarla cilt içerisine hyaluronik asit molekülleri birçok noktaya bırakılıyor,  bu moleküller suyu depolayarak cildimizde beklenen canlılık ve gerginliği sağlıyor.

3.    Cildin içerisine protein, aminoasit, multivitamin ve mineral içeren bir kokteyl elektromagnetik dalga teknolojisi ile cilde homojen olarak gönderilir ve cildin uyuyan fabrikaları harekete geçirilir.

4.    Son olarak ise şeker moleküllerinin dokularımızda oluşturduğu, ciltteki proteinlerin hapsedilerek cildin çabuk yaşlanmasını sağlayan glikasyon işlemini yavaşlatan kozmetiklerle birlikte; hegzapeptid ve antioksidan içeren cilt bakım ürünleri, cildin ağızdan desteklenmesini sağlayan arı sütü proteinleri ve siyah üzüm çekirdeğinde bulunan antioksidanları da almak son derece yararlı.

Öncelikle doktorunuz cildinizi değerlendirdikten sonra Nlift Metodunu oluşturan 4 adımdan bir yada birkaçını sizin için planlayacaktır. İmkanlar dahilinde biri, birkaçı veya tamamını yaptırmak beklenen faydayı da artıracaktır. Cildin doğal yenilenme sistemi olarak ta ifade edilen Nlift metodunun tüm adımlarının cilde uygulanması sonrası sosyal hayatı etkileyecek bir olumsuzluk olmadığı gibi tüm aşamaların uygulanması için haftada bir defa olmak üzere 4 haftalık bir süreç genellikle yeterlidir. 

http://www.trenderamagazine.com/EDERGI/201311/index.html#46

> Bize Sorun