Göztepe' de, 1900’ lü yıllardan kalma tarihi bir köşk estetik, güzellik ve sağlıklı yaşam alanlarında hizmet veren güzelliğin adresi Flavius Antiaging Klinikleri yurt içi ve yurt dışından gelen birçok kişiye hizmet veriyor. 

Bir dönemin sayfiye semtlerinden Göztepe’ de, koru içerisinde yer alan asırlık köşk, Abdülhamit’ in kızı Rukiye Sultan’a özel olarak, 1900 ’lerin başında inşa edilmiş. Rukiye Sultan’ın ardından 1930 ’lu yıllardan itibaren Nural Ailesi tarafından uzun yıllar konut olarak kullanıldıktan sonra, 1999 - 2002 yılları arasında restore edilerek modern bir estetik, güzellik ve sağlıklı yaşam merkezi olarak faaliyete girmiş tarihi Nural köşkünün hikayesi kısaca böyle… 

Restorasyon çalışması özenle gerçekleştirilen köşk, tarihi dokusunu tamamen koruyor. İki aşamada gerçekleştirilen restorasyonda ilk olarak; yapının teknik olarak sağlamlaştırılmasına yönelik çalışmalar yapılmış. Tabiat varlıklarını koruma kurulu tarafından birinci sınıf tarihi eser olarak korumaya alınan bu tarihi köşkün tüm yaşanmışlığını taşıyan duvarlar da yüzyıl öncesinin ince zevkini taşıyan motif ve desenlerle süslüyor.

Tepeden tırnağa güzellikte sınır yok…

Flavius adıyla estetik, güzellik ve sağlıklı yaşam merkezi olarak düzenlenen tarihi köşkün 26 odasından her biri, ayrı bir hizmete ayrılmış. Çağımızın en modern cihazlarıyla birlikte; estetik, güzellik ve sağlıklı yaşam dünyasındaki son gelişmelerin hizmete sunulduğu mekanda; modern ve klasiğin harmanlanmasından doğan sentez, yapının iç dekorasyonunda da kendini gösteriyor. Özellikle giriş, ofisler ve kafe bölümünün düzenlenmesinde, yapının yaşı ve dokusu itibarıyla taşıdığı klasik kimliği ortaya çıkaran modern çizgiler tercih edilmiş.

Köşkün bahçesinde 200 yaşındaki ıhlamur ağacının kokusu, kestane ağaçlarının gölgesi, limon çiçeklerinin uyarıcı etkileri de güzellik terapilerinden sonra köşke özel içeceklerin doğal ortamda alınmasına eşsiz bir imkan hazırlıyor.

Flavius ‘ta hizmet profili çok geniş…

Her yaşta, bay ve bayanların tümüne cilt ve vücut bakımından, yoga programlarına, lazerle gençleşmeden cilt ve beden sorunlarına, cilt problemlerinden zayıflama tedavilerine, saçlı deri problemlerinden imaj geliştirme tekniklerine, detox terapilerinden cilt destekleme terapilerine kadar oldukça geniş bir hizmet içeriği sunuluyor. 

Gelin ve damat adayları evlilik öncesinde neler yapıyor…

Cildimizde ve bedenimizde birçok sorun olabilir, gelin ve damat adayları saç dökülmesinden sivilce problemlerine, çatlaklardan fazla kilolara, kıllanma problemlerinden kırışıklıklara, lekelerden kılcal damar problemlerine kadar birçok problemi taşıyor olabilirler. Adaylar merkezlere başvurduğunda öncelikle ciltteki ve bedendeki sorunlar tespit ediliyor. Sonrasında nikah tarihi, mevsimsel özellikler, adayların terapiler için ayırabilecekleri zaman dilimleri dikkate alınıyor. Ardından ise kişilere özgü hazırlanan hızlı bir iyileştirme, problemleri küçültme, daha iyi bir cilt ve beden çizgileri oluşturma, daha iyi bir imaja kavuşma gibi beğenilen özellikler sağlık, estetikle ve güzellikle buluşturuluyor.  

Gelin ve damat adaylarının ciltlerinde en sık karşılaşılan problemler…

Gelin ve damat adaylarında var olan problemlere bakıldığında en sık dile getirilen şikayetler damat adaylarında sivilce, sivilce izleri ve saç dökülmesi problemleri, gelin adaylarında ise sivilce, kılcal damar, çatlak, leke şişmanlık ve selülit problemleri.

Bazen evlilik öncesinde psikolojik destekte gerekebiliyor…

Özellikle genç yaşta veya ileri yaşlarda evliliğe koşanlarda oluşturulacak evlilik kurumunun getirdiği heyecandan dolayı da insanların cilt ve beden sağlıkları bozulabiliyor. Bu durumda hemen psikologlarımız devreye giriyor, gerekli destek terapileri yapılıyor, sıkıntılardan adaylar uzaklaştırılıyor ve beklide adayların gelecekteki evlilik yaşamlarında mutlu bir çift olmanın temelleri güçlendirilmiş oluyor.

Evlilikte yaşam biçimdeki değişikliklere bağlı bedenimizi bekleyen riskler…

Evlilikten sonra genellikle bireylerin yaşam biçimlerinde belirgin değişiklikler oluşmakta. Bu değişiklikler genellikle balayı ile başlayan daha çok yemek yemek, daha hareketsiz kalmak gibi keyfe yönelik yaşama unsurları ile şişmanlık ve selülitin gelişmesi başlıca yaşananlar. Özellikle evlilikte başlayan hamilelikle bedenimizde değişen hormonal etkilerinde yaşanmaya başladığını düşünecek olursak; ciltte kuruma, kılcallarda belirginleşme, lekelenme, ciltte elastikiyet kaybı, çatlaklar gibi bir çok sorunu yaşamaya başlarız.  Bu olumsuzluklara karşı gelin ve damar adayları özenle bilgilendirilerek risklerini azaltabiliyorlar.

Destek için ne kadar zaman gerekiyor…

Cilt ve beden ihtiyaçlarının neler olduğu terapiler için ihtiyaç duyulan zamanı belirliyor. Birkaç hafta ile birkaç ay arasında değişen sürelerde ihtiyaç duyulan terapiler gerçekleştiriliyor. En sonunda da gelin ve damat adaylarının ciltlerini daha genç, daha canlı, daha sağlıklı ve daha çekici hale getirecek özel bakımlar gerçekleştirilerek adaylar nikah törenlerine uğurlanıyor.

Kozmetikler ve destekler…

Cilt ve beden ihtiyaçlarının karşılanmasında dışarıdan kozmetikler, içeriden ise gıdasal desteklerde yapılan değerlendirmeler sonucunda gelin ve damat adaylarına öneriliyor. Bazı adayların formlarının daha iyi bir seviyeye çıkarılması beslenme listelerinin ve günlük egzersiz programlarının düzenlenmesi de sağlanıyor.

Flavius Antiaging Merkezleri dünyada ilk defa hizmetlerini İSO 9001 : 2000 kalite belgesi ile tescil ettirmiş olan merkezlerdir. Ankara Kavaklıdere' de , İstanbul' da ise Göztepe' de  hizmet vermektedir. 
> Bize Sorun