Akne izleri, yara ve yanık izleri, yaralanma ve ameliyat izlerine yönelik olarak öncelikle hekiminiz veya uzmanınız cildinizdeki izleri değerlendirerek izlerin durumunu anlamaya  çalışacaktır, gerekli durumlarda ise cilt testleri de yapılarak tedaviye yönelik hususlar ortaya koyulacaktır.

 İzleri kaldırmak, küçültmek veya kamufle hale getirmek için uygulanması gereken metotlar planlanacaktır. İzlerin tedavisinde lazerler ( Puls dye lazer, Nd Yag lazer, diyot Lazer ), fototerapiler, radyo dalgaları ve derin dalga ısıtma metotlarının bileşkesinden oluşan radyodiyatermi, ses dalgalarından oluşan akustik terapi, elektro magnetik dalgalarla çeşitli maddelerin cildin derinliklerine gönderilmesinin sağlayan elektroporasyon, meyve asitleri ile kimyasal peeling, karbondioksit gazının doku içerisine enjekte edilmesini sağlayan karboksiterapi, dolgular ve çeşitli kozmetik uygulamalar kullanılmaktadır. Gerçekleştirilecek tedaviler ihtiyaçlara göre, hekimin planlaması ile haftalık seanslar halinde 2-4 aylık süreçlerde gerçekleştirilmektedir.

 Yapılan tedavilerle izler küçültülebilir, cilt yüzeyindeki kabarıklıklar veya çöküntüler cilt seviyesine getirilebilir,böylece izler daha az fark edilir hale getirilebilir.

> Bize Sorun